Al 4 dagen reizen de in NP Zion
gekochte ansichtkaarten met de camper mee. Kees gaat daarom eerst
maar eens op zoek naar een postkantoor om de kaarten te posten. Hetty
slaapt lekker uit tot 9 uur. Na het ontbijt en een chatsessie met Jos
(we konden zo mooi even hun kampeerplaats voor over een week of 5
real life laten zien) maken we ons klaar voor vertrek. De tanks
worden geleegd en gevuld, ook de benzine tank. Voor de rekenaars
onder ons: we waren $100 kwijt voor 35 gallon, hiermee hadden we 420
mile gereden. Vraag: wat is de literprijs en het verbruik?
Als je het goed hebt, mag je een
keertje op bezoek komen als we weer thuis zijn, en anders ook.
Om 10:45 uur moeten we ons melden bij
het kantoor van de rafting touroperator. Met een aftandse schoolbus
worden we naar het vertrek punt gevoerd, zo'n 15 mile stroomopwaarts.
De weg loopt hier naast de Colorado River en dat is een mooi
rijtochtje. Hoeven we dat zelf niet meer te doen.
Bij het vertrekpunt liggen de grote
rubber boten waar je met maximaal 10 man in kan, al klaar. Wij zitten
in de boot met 9 man en een jonge stuurvrouw. Leuk beroep hoor, elke
dag een raft tochtje maken. Hard werken is het op dit traject niet.
Op commando moeten we voorwaarts of achterwaarts peddelen. De
snelheid van het water, geschat op 2 m/s doet het meeste werk. Na een
paar mijl varen stoppen we voor een lunch-bbq. De hamburger en
hotdog, aangevuld met salade, pasta, gebakken aardappels smaakte
prima. Aan het begin van het 2e traject, komen we 1 heftige
stroomversnelling tegen die de helft van de boot van een douche
voorziet. Als je je niet goed vasthield had je hier er uit gegooid
kunnen worden, maar gelukkig was dat niet het geval. Aan de
rechterkant van de rivier ligt Arches NP maar een boog laat zich
vanaf deze kant niet zien. Dat moet dan maar wachten tot morgen. Het
zitten op de bootrand zonder verder een steun in de rug maakt het
best nog vermoeiend. Als we rond 3 uur bij een strandje aan land
gaan waar de bus ons weer oppikt, blijken we alle twee behoorlijk moe
te zijn. De hitte (ergens in de 30 gr) heeft daar zeker aan
bijgedragen. Na boodschappen ingeslagen te hebben voor de komende
dagen (we staan hierna 3 nachten in de natuur) en een milkshake bij
de Burger King rijden we een 30 mile naar onze stek in het Dead Horse
Point State Park. Bij de ingang is het kantoortje onbemand maar onze
gereserveerde plek is voorzien van onze naam. Dus dat is allemaal in
orde. Hetty is helemaal uitgeblust en gaat lekker op bed liggen. Kees
bladert nog wat AD's door en gaat ook nog maar een uurtje plat. Die
avond doen we lekker niets meer. De lucht is s,middags trouwens
helemaal dichtgetrokken dus een mooie zonsondergang laat het afweten.
Hoewel, op het laatste moment kleurt de lucht toch nog even mooi
rood. En dan is het hier pikke donker en muisstil. Door de bewolking
helaas geen sterrenlucht. Dat houden we maar te goed voor een andere
keer.
2 opmerkingen:
Prijs: 1.2139 euro per liter
Verbruik: 1 liter op 3.12 km
Kaart is bij Oma Biesheuvel in ieder geval aangekomen. :-)
Een reactie posten